PGIM Fixed Income: Zeer ontwrichtende uitkomst in Frankrijk onwaarschijnlijk
PGIM Fixed Income: Zeer ontwrichtende uitkomst in Frankrijk onwaarschijnlijk

Het risico van een zeer ontwrichtende politieke uitkomst in Frankrijk met grote gevolgen voor andere Europese obligatiemarkten is om verschillende redenen beperkt, stelt Guillermo Felices, Global Investment Strategist bij PGIM Fixed Income gerust.
Ten eerste is de ‘macro-economische basis’ in Europa solide en beschikt de ECB over de nodige instrumenten om eventueel besmettingsgevaar te beperken. Te denken valt met name aan de TPI (Transmission Protection Instrument). Ten tweede heeft Frankrijk ondanks de aanhoudende risico's de afgelopen maanden en jaren steeds een weg gevonden uit politieke crises.
Als laatste reden noemt Felices dat de begrotingszorgen en politieke onrust al in de risico-opslagen zijn verwerkt. “De Franse spreads komen al overeen met een ratingverlaging en zijn groot in vergelijking met andere Europese obligatiemarkten met een vergelijkbaar hoge overheidsschuld.”
Gezien deze omstandigheden blijft de strateeg alert op tactische kansen die zich in Frankrijk en andere markten kunnen voordoen. Felices: "Voor langetermijnbeleggers die volatiliteit kunnen verdragen, zijn de waarderingen interessant, zijn de rentecurves erg steil (twee keer zo steil in Frankrijk en Italië als in de VS) en zijn de rendementen aantrekkelijk, vooral voor Amerikaanse beleggers."