BlackRock abonneert zich op data duurzame ontwikkelingsdoelen SDI Asset Owner Platform

Het Sustainable Development Investments Asset Owner Platform (SDI AOP) en Qontigo, de distributiepartner van dit dataplatform, maken bekend dat vermogensbeheerder BlackRock zich geabonneerd heeft op de dataset van het SDI AOP.
Dit innovatieve dataplatform analyseert in hoeverre ondernemingen bijdragen aan de duurzame ontwikkelingsdoelen (SDG’s) van de Verenigde Naties. BlackRock zal deze data gebruiken om klanten te adviseren bij de opbouw van ESG-portefeuilles, voor research, rapportage, ontwikkeling van nieuwe producten en aanpassing van bestaande producten.
“Zo’n doelbewuste stap van een wereldwijd toonaangevende firma als BlackRock maakt eens te meer duidelijk hoe belangrijk het binnen het totale kader van verantwoord beleggen is dat ondernemingen bijdragen aan de SDG’s”, zegt James Leaton, Research Director van SDI AOP. “Wij kijken ernaar uit met BlackRock samen te werken, terwijl we ons aanbod continu blijven vernieuwen en uitbreiden.”
Het SDI AOP is een initiatief van enkele van de grootste vermogensbezitters ter wereld. In 2020 richtten APG, AustralianSuper, British Columbia Investment Management Corporation (BCI) en PGGM samen de SDI AOP Design Authority op, met als doel een standaard te creëren voor beleggingen die positief bijdragen aan de duurzame ontwikkelingsdoelen van de VN. Dit orgaan definieert de SDI-taxonomie en -methodologie, die door het data-analysebedrijf ENTIS vervolgens werd vertaald naar een praktische analysemethode op basis van kunstmatige en menselijke intelligentie. Via analyse- en indexleverancier Qontigo wordt de dataset van het SDI AOP beschikbaar gesteld aan derden.
“Beleggers die hun portefeuilles in lijn willen brengen met hun duurzaamheidsdoelstellingen, willen die doelstellingen tegenwoordig steeds nauwkeuriger definiëren, waarbij met name de SDG’s een belangrijke rol spelen,” zegt Carolyn Weinberg, Managing Director en Global Head of Product voor ETF’s en indexbeleggingen bij BlackRock. “Om beleggingsstrategieën die bijdragen aan de SDG’s te implementeren, zijn hoogwaardige data en zeer nauwkeurige analysemethodes nodig. Wij zijn blij dat we ons aanbod van duurzame producten en oplossingen voor onze klanten kunnen versterken met de SDI AOP dataset.”
In 2021 werd BlackRock aangesteld al beheerder van twee institutionele SDI-portefeuilles van aandelen uit ontwikkelde markten op basis van STOXX-indices die waren ontwikkeld door Qontigo. APG startte in september een mandaat ter grootte van één miljard euro op basis van de iSTOXX® APG World Responsible Low-Carbon SDI Index en het Philips Pensioenfonds introduceerde in december de iSTOXX® PPF Responsible SDG Index als basis voor een mandaat ter grootte van € 4,5 miljard. Beide indices maken gebruik van diverse ESG-criteria, waaronder de bijdrage aan de SDG’s conform de taxonomie van het SDI AOP.
"De mate waarin een bijdrage wordt geleverd aan de SDG’s is voor onze klanten, waaronder BlackRock, duidelijk van het grootste belang. Dit is een trend die we over de hele linie zien, van de constructie van portefeuilles en indices tot de rapportage aan stakeholders," zegt Sebastian Ceria, Chief Executive Officer van Qontigo. “Het is mooi dat wij er een rol in hebben kunnen spelen om BlackRock en het SDI AOP samen te brengen, als bijdrage aan groeiende wereldwijde verschuiving naar duurzamere beleggingen.”
De dataset van het SDI AOP omvat op dit moment ruim 8.700 ondernemingen. Tweemaal per jaar vindt een update van de dataset plaats; de volgende update staat gepland voor augustus 2022.