MFS: Fed verlaagt de rente, maar Powell zal niet verder vooruitkijken

MFS: Fed verlaagt de rente, maar Powell zal niet verder vooruitkijken

Rente Fed

Dat de Amerikaanse centrale bank vandaag de rente zal verlagen met 25 basispunten is voor veel beleggers een uitgemaakte zaak. Grootste vraag voor de markt is of voorzitter Jerome Powell ook verder vooruit zal kijken. Beleggingsstrateeg Benoit Anne van vermogensbeheerder MFS verwacht van niet.

Powell zal beleggers teleurstellen en geen uitspraken doen over verdere rentestappen, stelt Anne. 'De Fed blijft immers data-afhankelijk, en dat botst met het geven van stevige forward guidance. Binnen de Fed is er bovendien geen consensus over de zogeheten 'dots' – de interne renteverwachtingen. Komt er nog één renteverlaging dit jaar, of zelfs twee? Wat vaststaat: de lat ligt hoog voor een dovish verrassing, gezien de mate waarin de markt al renteverlagingen heeft ingeprijsd.'

Voor de komende periode is vooral het tempo van de renteverlagingen en het uiteindelijke pauzemoment van belang. De marktconsensus ziet een Fed-rente van 3% in de komende kwartalen. Maar omdat het tempo waarin dit niveau wordt bereikt dus nog onzeker is, blijft vanuit tactisch oogpunt een longpositie in Amerikaanse duration aantrekkelijk, al moeten beleggers beseffen dat de markt al flink vooruitgelopen is op toekomstige renteverlagingen.

De markt doet het werk

Anne: 'Wat de Fed ook doet, het is duidelijk dat de markt zelf al veel van het versoepelende werk heeft gedaan. Na de zwakkere arbeidsmarktcijfers zijn de Amerikaanse rentes recent gedaald, na maanden van zijwaartse beweging.'

Belangrijker voor de economische ontwikkelingen: deze lagere rentes sijpelen door naar andere leentarieven. Zo is de gemiddelde hypotheekrente voor 30 jaar in de VS gedaald naar 6,54%, het laagste niveau sinds februari 2023. Ook de betalingsachterstanden op consumentenkredieten zoals creditcards en autoleningen zijn gedaald ten opzichte van de piek eind 2024.