Nieuws / Actueel / James Dilworth CEO van Allianz


15 december 2011
James Dilworth CEO van Allianz Global Investors Europe

Thomas Wiesemann directeur van nieuwe divisie Global Solutions

James Dilworth zal vanaf 1 januari 2012 de leiding krijgen over de Europese activiteiten van de Duitse vermogensbeheerder Allianz Global Investors. Dilworth wordt ook verantwoordelijk voor het Midden-Oosten en Afrika. De Amerikaan volgt Elizabeth Corley op, die de leiding krijgt over de wereldwijde activiteiten van AllianzGI. Dilworth is momenteel hoofd van AllianzGI Duitsland. In zijn nieuwe functie zal hij ook deel uitmaken van het Global Executive Committee.

Volgens Dilworth is het een onderdeel van de Europese integratie dat hij deel gaat uitmaken van dit comité. “Wij hebben een geïntegreerde structuur in Europa, die ook rekening houdt met de lokale eisen. Wij zien veel grote potentiële internationale groei in de combinatie van onze ongeëvenaarde wereldwijde capaciteit en het feit dat we tegelijkertijd dichtbij de klant staan.”

Allianz Global Investors bedient klanten vanaf 23 locaties in 19 landen. Er zijn 12 locaties in Europa. AllianzGI heeft Dr. Thomas Wiesemann per 1 januari aangewezen als hoofd van de nieuwe afdeling Global Solutions. Wiesemann, nu Chief Market Officer Europe, zal institutionele klanten, zoals pensioenfondsen en financiële dienstverleners, gaan helpen met de investeringsbehoefte voor de lange termijn. “Wij zien een grote vraag naar oplossingen in dit marktsegment gezien de situatie op de kapitaalmarkten en de veranderingen in regelgeving. Deze dwingen klanten om verregaande aanpassingen door te voeren in de portefeuilles en de organisatie van hun risicomanagement.

Deze trend wordt nog versterkt door de sociaal-demografische ontwikkelingen.” Om passende oplossingen te verstrekken aan klanten zal Wiesemann vaardigheden combineren uit gebieden zoals risicomanagement, pensioeninvesteringen en fiduciair management.Het Global Executive Committee bestaat behalve Elizabeth Corley, James Dilworth en Thomas Wiesemann verder uit: Chief Investment Officer Andreas Utermann, Wolfgang Pütz (financieel directeur), Brian Gaffney (directeur Noord-Amerika), Douglas Eu (directeur Azië), George McKay (Chief Investment Officer) en John Maney (Chief Operating Officer USA).

 
Financial Investigator Publishers | IJburglaan 630A | 1087 CE | Amsterdam | T +31 (0)20 416 6057 | M +31 (0)6 22 92 68 25
Webdesign by KIM The Company & IE-architects © 2010 Financial Investigator Publishers, All Rights Reserved