Nieuws / Actueel / AllianceBernstein introduceert nieuwe strategie
Londen, 5 oktober 2011 - AllianceBernstein komt met een nieuwe strategie voor de opkomende markten, Emerging Market Multi-Asset (EMMA) geheten. EMMA is opgezet om te kunnen profiteren van een breed spectrum aan kansen in de opkomende markten door te beleggen in alle beschikbare beleggingscategorieën. Op deze wijze is het mogelijk te profiteren van de voordelen van spreiding, de volatiliteit te verlagen en een hoger rendement te genereren. 
 
De opkomende markten blijven groeien. Ze leveren inmiddels een aanzienlijke bijdrage aan het wereldwijde bbp en vertegenwoordigen een flink aandeel van de wereldwijde kapitaalmarkten. Veel beleggers constateren dan ook dat ze onderwogen zijn in de opkomende markten. Maar als ze dit willen corrigeren door alleen in aandelen te beleggen, krijgen ze met een verhoging van het totale risico in hun portefeuille te maken. EMMA kan in dit geval uitkomst bieden: het doel van deze strategie is te streven naar een rendement dat vergelijkbaar is met dat van aandelen, maar met een lagere volatiliteit — waardoor het effect van de hogere allocaties op het totale portefeuillerisico kan worden gedempt. 

De beleggingsstrategie berust op een combinatie van fundamenteel en kwantitatief onderzoek, waarbij belegd wordt in aandelen, obligaties (waaronder ook hoogrenderende obligaties) en valuta’s. Deze worden gebundeld in één geïntegreerde portefeuille, in plaats van apart beheerde aandelen-, obligatie- en valutaportefeuilles aan elkaar te koppelen.  Omdat marktrisico’s en rendementskansen in de loop der tijd veranderen, is AllianceBernstein van mening dat beleggers betere resultaten zullen behalen wanneer ze zich aan de veranderende marktomstandigheden aanpassen, en offensiever beleggen als de omstandigheden gunstig zijn (door bijvoorbeeld meer aandelen aan te houden) en de exposure verlagen als de risico’s hoog zijn (bijvoorbeeld meer obligaties).

De exposure binnen de beleggingsstrategie wordt daarom door middel van een actieve asset allocatie op die beleggingscategorieën en sectoren gericht die vooruitzicht geven op het aantrekkelijkste risicogecorrigeerde rendement — zodat geprofiteerd kan worden van het rendementspotentieel van de aandelen van de opkomende markten, maar tegelijkertijd een lagere volatiliteit en een behoorlijke neerwaartse bescherming biedt.
 
Financial Investigator Publishers | IJburglaan 630A | 1087 CE | Amsterdam | T +31 (0)20 416 6057 | M +31 (0)6 22 92 68 25
Webdesign by KIM The Company & IE-architects © 2010 Financial Investigator Publishers, All Rights Reserved