Nieuws / Actueel / Kas Bank Q1 2011: resultaat +5,4 mln euro


KAS BANK heeft in het eerste kwartaal van 2011 een resultaat van 5,4 mln euro (2010: 5,6 mln) geboekt. Dit resultaat doorbreekt de trend in de tweede helft van 2010, waarbij de winst onder druk stond. De omzet groeide met ruim 13 procent ten opzichte van Q4 2010, waaraan zowel de rente als de provisie bijdroegen. De rente-inkomsten stegen als gevolg van de licht herstellende korte rente. Het effect van deze rentestijging zal het komende kwartaal verder doorwerken in de portefeuille. De provisies stegen met 11 procent, terwijl de Assets under Administration tot € 274 miljard toenamen. In vergelijking met Q1 2010 daalde de totale omzet licht als gevolg van de hoge opbrengsten in 2010 uit verkopen van (staatgegarandeerde) obligaties. De kosten daalden met ruim 5 procent ten opzichte van Q1 2010 en 6 procent ten opzichte van Q4 2010.

Het in 2010 afgeronde programma Client Value First werpt haar vruchten af in de vorm van positieve verkoopresultaten, gereduceerd klantenverlies en enkele interessante productintroducties, waaronder de app voor pensioenfondsbesturen, het Europese Broker Services aanbod en de stresstest voor pensioenfondsen. KAS BANK profiteert van haar unieke Nederlandse marktpositie, haar pure play strategie en haar ijzersterke solvabiliteit. De BIS-ratio per eind Q1 2011 bedroeg 22 procent, veruit de hoogste in de markt. KAS BANK heeft geen exposure op staatspapier uit de zuidelijke eurolanden.

De Raad van Bestuur onthoudt zich van uitspraken over de ontwikkeling van de winst over geheel 2011.

 
Financial Investigator Publishers | IJburglaan 630A | 1087 CE | Amsterdam | T +31 (0)20 416 6057 | M +31 (0)6 22 92 68 25
Webdesign by KIM The Company & IE-architects © 2010 Financial Investigator Publishers, All Rights Reserved