Nieuws / Actueel / Nieuw: de Robeco PPI


Door Oskar Poiesz, Manager Robeco Pension Providers

Sinds 1 januari 2011 is het toegestaan collectieve pensioenregelingen onder te brengen in een Premie Pensioen Instelling, afgekort PPI. De PPI is een nieuwe pensioenuitvoerder, naast verzekeraars en pensioenfondsen, en kan ook pensioenregelingen in het buitenland uitvoeren.

Op 31 maart jl. lanceerde Robeco zijn plannen met de Premie Pensioen Instelling (PPI). Voortbouwend op 25 jaar ervaring met Flexioen, Robeco's DC-beleggingsadministratie voor pensioenfondsen, kwam Robeco met deze innovatieve oplossing. Robeco heeft als één van de eerste een Premie Pensioen Instelling opgericht en bevindt zich nu in het traject van de vergunningsaanvraag bij de Nederlandsche Bank. De voorgenomen plannen zijn onder voorbehoud van verlening van de vergunning door de Nederlandsche Bank.

Een PPI kan DC-pensioenregelingen voor verschillende werkgevers uitvoeren,,als basis- of als excedentregeling. In het laatste geval is de DC-regeling doorgaans een aanvulling op een middel- of eindloonregeling. Ook hebben de medewerkers de mogelijkheid om zelf aanvullend pensioen op te bouwen.

Belangrijke voordelen van onze PPI zijn:

  • de mogelijkheid tot verantwoord vermogensbeheer, in de vorm van een life-cycle concept
  • lage kosten door schaalvoordelen en grensoverschrijdende mogelijkheden
  • heldere communicatie via een individuele online portal, een pensioenplanner en een helpdesk

In de opbouwfase en rond de pensioendatum biedt de PPI ook de deelnemer flexibiliteit en keuzevrijheid: hij of zij kan zelf de pensioendatum bepalen en kiezen welke verzekeraar of welk pensioenfonds de uitkering van het ouderdomspensioen gaat verzorgen.

Een PPI is een uitvoerder van een DC-regeling en mag wettelijk geen biometrische risico’s verzekeren (zoals het langleven- en arbeidsongeschiktheidsrisico) en geen garanties afgeven over de hoogte van een op te bouwen kapitaal of uitkering.. Het pensioenkapitaal wordt op pensioendatum overgedragen aan een verzekeraar of pensioenfonds. De Robeco PPI werkt met een verzekeringspartner, die zorgt voor de verzekeringen in de opbouwfase en ook dat er op pensioendatum ook daadwerkelijk een pensioen wordt aangeboden. Een internationale partner zorgt voor de pensioenadministratie. Hans Rademaker, lid van Robeco's Management Board en hoofd Investments, is voorzitter van de PPI en Tom Steenkamp, samen met Artino Janssen co-hoofd van Robeco Investment Solutions, vertegenwoordigt het beleggingsgedeelte.

Een PPI is een zeer efficiënte DC-oplossing voor (internationale) bedrijven, die deelnemers in verschillende landen kunnen hebben. De grensoverschrijdende uitvoering PPI kan de mobiliteit binnen het bedrijf bevorderen. Ook maakt het deelnemers meer betrokken bij hun eigen kapitaal. De oplossing van Robeco werkt met het life-cycle concept, dat verschillende rendement risico verhouding voor verschillende leeftijden aanbiedt. De inkoop van pensioen wordt beschermd door de rentegevoeligheid (duration) van de portefeuille te verhogen. Deze matched dan de duration van de annuïteit die een deelnemer kan kopen. 'Smart DC' zogezegd. Verder worden er niet alleen fondsen van Robeco, maar ook van andere vermogensbeheerders aangeboden. Binnen het kader van de PPI is Robeco ook bezig met het ontwikkelen van inflatieoplossingen, zoals inflatie-gelinkte obligaties.

De PPI is een nieuw concept dat de DC-pensioenuitvoering ingrijpend kan veranderen.

 
Deze publicatie is samengesteld door Robeco Institutional Asset Management B.V. (Robeco). Robeco Institutional Asset Management B.V. is geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten te Amsterdam (Handelsregisternummer 24123167).

 
Financial Investigator Publishers | IJburglaan 630A | 1087 CE | Amsterdam | T +31 (0)20 416 6057 | M +31 (0)6 22 92 68 25
Webdesign by KIM The Company & IE-architects © 2010 Financial Investigator Publishers, All Rights Reserved